RAMAZAN İFTAR PROGRAMI

İsar Derneği olarak Ramazan ayı boyunca sizler için iftar bağışında bulunuyoruz. Detaylı bilgi ve bağış için bize ulaşın. -0532 632 9322-

İsar Derneği sizlerden aldığı güç ve destekle Afrika'nın en yoksul, kilometrelerce ötedeki, yoksulluk ve sıkıntılarla boğuşan ülkelerinde sofralar kuruyor. Yıllardır insani yardım faaliyetleri yürüten İsar Derneği, insani yardım faaliyetleri kapsamında yeni bir projeyi hayata geçiriyor; “Afrika'da ifatar yemeği bağışı”

Afrika'nın yer altı zenginlikleri toplumsal konumu gereği bol olması gerekirken, siyasi nedenlerle baskının, yoksulluğun ve adaletsizliğin en çok yaşandığı konumdadır. Afrika'daki açlık ve yoksulluk ürkütücü. uzun yıllardan bu yana insani ve İslami yardım faaliyetleri yürüten İsar Derneği, Afrika'da binlerce kişiye yemek sofraları kuruyor.

AFRİKA İFTAR BAĞIŞI 2023

İsar Derneği gıda bağışı projeleri yürütürken, bölgedeki ekipleriyle en çok ihtiyaç sahiplerine ulaşma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Yoksulluğun zirve yaptığı bölgede gıda bağışı faaliyetlerimizi genellikle yetimhane ve medreselerde gerçekleştiriyoruz.

Sosyo-ekonomik yoksunluk, sağlık sorunları ve yoksulluğun en yüksek olduğu bölgelerden biri olan Afrika'da sağlıklı ve sıcak yemek hayati önem taşımaktadır. Müslüman kardeşlerimizin sağlıklı ve temiz gıdaların ulaşımını kolaylaştırmak için hummalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

“Allahu Teâla kıyamet gününde kişiye: ”Ey Ademoğlu!Acıkmıştım,bana yemek yedirmedin.”der.Kişi:”Sen alemlerin Rabbisin,ben sana nasıl yemek yedirebilirdim?”deyince,Allahu Teâla(c.c):” Din kardeşin acıkmıştı,ona yemek yedirseydin,bana yedirmiş gibi olurdun.”buyurur.(Müslim)

“Cennette bir takım köşkler vardır. Dışları içlerinden ve içleri de dışlarından görünmektedir. Bu köşkler yumuşak konuşan, Allah için yediren ve halk uykuda olduğu zaman kalkıp namaz kılanlar içindir.” (Tirmizi)

Ramazan paylaşmaktır, kardeşliğimizin güçlendiği, almanın ve vermenin ellerinin kenetlendiği manevi bir iklim olan Ramazan ayında Afrika iftar organizasyonu kapsamında iftar sofraları kuruyoruz. Kilometrelerce uzaktaki bir kardeşinize 45 TL'ye iftar fiyatına iftar sofrası kurabilirsiniz.

İftar bağışı hakkındaki hadis-i şerifler;

“Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.”
“Ramazanda bir misafire oruç açtırana, Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır.”
“Ramazan ayında bir oruçluyu su ile iftar ettiren, anasından doğduğu günkü gibi günahsız olur.”
Amellerin en faziletlisi, bir müminin aybını örtmek, karnını doyurmak ve bir ihtiyacını karşılamak suretiyle onu sevindirmektir.

 
Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) İsar Derneği’ne (Dernek) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Dernek ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
İSARDER © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.