YEMEKLİ KURBAN BAĞIŞI

İsar  Derneği olarak; 12 ay boyunca Adak, Sadaka, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bize emanet ettiğiniz kurban bağışlarınız Afrika’daki köylerde, mülteci kamplarında, yetimhane ve medreselerde bir ziyafete dönüşüyor. 
Bir yemekli kurban bedeli 4000 TL’dir. 

NASIL BAĞIŞ YAPARIM?
 
Online bağışta veya banka aracılığıyla yaptığınız bağışlarda açıklamaya kurbanınızın türünü (Adak/Akika/Şükür/Sadaka), kurbanınızın kesilmesini istediğiniz kişinin adını ve iletişim bilgilerini yazmanız gereklidir.

Her zaman kurban bağışı yapabilir miyim? 
Evet, yılın istediğiniz vakti kurbanınızı ihtiyaçlı bölgelerde kestirebilirsiniz. 

Kurbanım kimin adına kesilir? 
Kurbanı bir başkasının adına kestirmek istiyorsanız açıklamaya yazmanız gereklidir. Eğer açıklamada özellikle bir isim belirtmezseniz kurbanınız bağışçı adıyla kesilir. 

Bir büyükbaşı tek başıma nasıl sahiplenirim? 
Bir büyükbaş hayvanı İslami usullere uygun olarak 7 hisseye paylaştırıyoruz. 7 hisse bedelini karşılayarak bir büyükbaş hayvanı sahiplenebilirsiniz. 

Kurbanım nasıl kesilir ve kimler faydalanır? 
Kurbanınız ekiplerimizin gözetiminde İslami usullere uygun olarak kesilir. Pay edilen etler yetimhanelerde ve ihtiyaçlı köylerde dağıtılır. 

Kurbanımın kesildiğine dair video gönderiyor musunuz? 
Evet, kurbanınız kesilirken video kaydı alınır. Videonuz bağışınızı yaptıktan 1 hafta sonra bağışçı irtibat numarasına whatsapp üzerinden gönderilir. 

Kurbanları hangi mezhebe göre kesiyorsunuz?
Kurban kesimlerimizi Diyanet İşleri Başkanlığının 2018-31 no.lu kararlarına bağlı kalarak ehl-i sünnet vel-cemaatin dört mezhebine uygun olarak kesmekteyiz.
 
Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) İsar Derneği’ne (Dernek) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Dernek ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
İSARDER © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.