YETİM GİYDİRME

KIŞ YARDIMLARI
 
Sert esen rüzgar, karlı fırtınalar ve sağanak yağışlar…
Dereceler eksiye yaklaştıkça birçok aile için ihtiyaçlar artıyor. Akıtan çatıların altında, rüzgar ve soğuk geçiren çadırlarda yaşayanların durumu kış aylarında çok daha kötüleşiyor. 
 
KIŞ YARDIMLARI NEDEN ÖNEMLİ?
 
Ülkemizde maddi yetersizliklerden dolayı kışa hazırlık yapamayan aileler var. Faturasını ödeyemediği için elektriği kesilenler, sobası ve kömürü olmadığı için kışı soğuk geçiren haneler var. Ülkemizde nice ev bizden gelecek yardımlara muhtaç. 
 
Ziyaret ettiğimiz bazı kamplarda bir önceki sene kış yardımları ulaşmadığı veya geç kaldığı için annelerin ve bebeklerin hayatını kaybettiğini öğrendik. Kış yardımlarının zamanında ulaşması halinde birçok kayıp ve hastalığın önüne geçilebilirdi. Bu yüzden kış yardımları dünyanın birçok bölgesinde hayati öneme sahip. 
 
BİZ NE YAPIYORUZ?
 
İsar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği olarak; ülkemizde ihtiyaç sahibi olan ailelere ve kamplarda yaşayan mültecilere soba, battaniye ve yakacak yardımı yapıyoruz. Binlerce çocuğu mont, bot, bere ve eldivenlerle giydirerek kışa hazırlıyoruz. Gıda kolilerimizle ocakların tütmesine vesile oluyoruz. Her kış binlerce kardeşimizi sevgimizle ısıtıyoruz. 
 
Bağışlarınızla bu kış da binlerce can için sıcak geçsin.
Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) İsar Derneği’ne (Dernek) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Dernek ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
İSARDER © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.