EKMEK DAĞITIMI

Zekât ve Fitreler Bu Yıl Afrika’ya Umut Oldu

Zekât Müslümanlar için bir gerekliliktir ve İslam'ın ikinci direğidir. Gıda, barınma, sağlık, eğitim, giyim gibi alanlarda fitre yardımları yapılmaktadır. Bu yardım paketleri, yerel girişimler ve sosyal girişimler dâhil olmak üzere çeşitli kanallar aracılığıyla dağıtılır. Derneğimiz tarafından dünyanın birçok yerine yapılan yardımlar arasında Afrika’ya yapılan yardımlar oldukça ön plana çıkıyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar Afrika’da yüzleri güldürmeye devam ediyor.
  Derneğimiz aracılığı ile ulaştırılan fitre ve zekâtlar bu yıl Afrika’ya umut oldu. Zekât, İslami öğretilere göre kendilerinin ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan kişilere verilir. Zekât, Müslümanlar için zorunlu bir sadakadır. Bu, ödeme gücü olan herkesin ödemesi gereken İslami bir gereklilik olarak gösterilebilir. Zekât fakir ve muhtaçlara yardım etmek, ihtiyaç sahiplerine yardım sağlamak ve maddi yardıma muhtaç olanlara yardım etmek için kullanılır. Afrika’ya umut olmak için yola çıkan derneğimiz fitre ve zekâtları Afrika’ya ulaştırarak bu yıl da mutluluk dağıttı.
 
Afrika’ya Ulaştırılan Zekâtlar Moralleri Yükseltiyor
Zekât, ihtiyaç sahiplerine para ve yiyecek sağlayarak yardım sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca eğitim, sağlık ve refah programları gibi sosyal hizmetlerin sağlanmasına yardımcı olur. Zekât, her Müslümanın üzerine farz olan İslam'ın beş şartından biridir. Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da fitre ve zekâtlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Afrika’da ihtiyaç sahibi olan kişilerin umutlarını yeşertmek için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettirerek bu yıl da birçok kişinin yüzünü güldürdük.
 
Hayırseverlerin Zekâtları Afrika’ya Ulaşıyor
Derneğimiz, hayırseverlerin ve gönüllülerin desteği ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu sayede de Afrika ve benzeri birçok yerde yardıma muhtaç insanların yardımlarına koşuyoruz. Afrika’ya umut olmak adına desteklerinizi ulaştırıyoruz ve insanlara en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Afrika’da yardım çalışmalarımız bu kapsamda devam ederken insanlara umut vererek ön plana çıkıyoruz. Zekâtın kullanılması, yoksulluğun azaltılmasına, gıda sağlanmasına ve muhtaç insanlara barınma sağlanmasına yardımcı olur. Bu faydalarına ek olarak, Müslümanlar arasında bir topluluk duygusu oluşturmaya da yardımcı olur.
 
 
Bu İnternet Sitesi içeriğinde yer alan tüm eserler (yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video, müzik vb.) İsar Derneği’ne (Dernek) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. Dernek ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
İSARDER © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.